Зміни в законодавстві: з 1 січня 2022 року зросла абонплата, а повірка лічильників – за рахунок споживачів

13 січня 2022

Плату за повірку розподільчих приладів обліку виключили з абонплати – з 1 січня 2022 року повірка лічильників відбуватиметься за рахунок споживачів ОКВП «Дніпро – Кіровоград». Ще одним нововведенням стало розділення абонплати окремо за водопостачання та окремо – за водовідведення.

Чому?

1 травня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» від 03.12.2020 року. Відповідно до викладених змін в ст. 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» періодична повірка комерційних засобів обліку проводиться за рахунок абонплати за умови укладення індивідуального договору, а от індивідуальних – за рахунок власників лічильників. (Роз’яснення по оплаті за повірку квартирних лічильників води за рахунок споживачів також надала Держпродспоживслужба України, його можна почитати за цим посиланням).

Таким чином, підприємство повинне було впровадити повірку приладів обліку за рахунок споживача ще з травня 2021 року. Однак не зробило цього через відсутність встановленого кабміном порядок нарахування абонентської плати.

1 вересня 2021 року Кабінет Міністрів України змінив постанову № 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг», якою виключив із структури абонентської плати витрати на обслуговування квартирних (індивідуальних) приладів обліку, а також впровадив нарахування абонплати за кожною послугою (окремо на водопостачання та окремо на водовідведення).

Що нового?

Відтак, з 1 січня 2022 року споживачі ОКВП «Дніпро-Кіровоград» проводять повірку квартирних (індивідуальних) лічильників власним коштом.

З абонплати виключили вартість повірки та обслуговування індивідуальних лічильників. До неї входитиме лише вартість повірки та обслуговування комерційних приладів обліку.

Також абонплата розділиться на два рахунки – окремо за водопостачання та окремо за водовідведення.

Якою стала абонплата?

Якщо в багатоквартирному будинку встановлено комерційний вузол обліку – абонплата за індивідуальним договором з 1 січня 2022 року становить 50 грн. (35 грн. водопостачання та 15 грн. за водовідведення).

Якщо комерційний вузол обліку відсутній – абонплата за індивідуальним договором становить 31 грн. (16 грн. водопостачання та 15 грн. за водовідведення).