У Знам’янці в двох лікарнях будують систему централізованого водовідведення

29 жовтня 2019

У Знам’янській бальнеологічній лікарні та психоневрологічному інтернаті будують мережі централізованого водовідведення.

«Об’єкт «Нове будівництво системи водопостачання та водовідведення з підключення до централізованих мереж водовідведення ОКВП «Дніпро – Кіровоград» КП «Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня по вулиці Героїв Чорнобиля, 6» міста Знам’янка та Знам’янського психоневрологічного інтернату з геріатричним відділенням по вул. Соборна, 148 складається з двох медичних закладів різного профільного напрямку, що знаходиться в різних частинах міста. Проектом передбачено будівництво насосних станцій та напірних трубопроводів для кожного з об’єктів», – сказано у проекті.

Чому виникла необхідність в будівництві?

На території бальнеологічної лікарні існують локальні очисні споруди, на яких відбувається очистка каналізаційних стоків. Однак це тягне за собою експлуатаційні витрати – потрібно утримувати персонал, який його обслуговує, закуповувати та зберігати реагенти для очищення тощо. У психоневрологічному інтернаті – просто зливна яма.

Це не відповідає санітарним нормам – державні контролюючі органи застосовували до бальнеологічної лікарні штрафні санкції за неналежну якість очищення стічних вод (при тому, що водні процедури – профілюючий напрямок лікувального закладу та є значна потреба обсягу водопостачання, відповідно й водовідведення). Через це обласна екологічна служба не продовжила лікарні дозвіл на експлуатацію очисних споруд, тому діяльність закладу опинилася під загрозою.

Для вирішення проблеми було два шляхи – або реконструювати очисні споруди для обох установ, або збудувати насосні станції, напірну каналізаційну мережу та приєднати до існуючої системи централізованого водовідведення. За оцінками проектантів, реконструкція існуючих споруд, які вже були значно зношені та морально застарілі, була б дорожчою за будівництво нової системи з підключенням до мережі централізованого водовідведення. До того ж, після введення в експлуатацію системи каналізації заклади суттєво оптимізують експлуатаційні витрати за рахунок автоматизації режимів роботи каналізаційних насосних станцій. Насосна станція буде транспортувати стоки до центральної водостічної мережі, де їх очищенням вже займатиметься ОКВП «Дніпро – Кіровоград».

Торік головний лікар бальнеологічної лікарні Володимир Джулай ініціював вирішення проблеми водовідведення. Замовником відповідного проекту та розпорядником коштів на будівництво виступило управління капітального будівництва Кіровоградської ОДА. Це управління замовило розробку проектної документації ОКВП «Дніпро – Кіровоград».

Проектний відділ ОКВП «Дніпро – Кіровоград» розробив необхідну проектну документацію. Замовник на підставі проекту та його вартості оголосив тендерну процедуру через систему ProZorro, переможцем якої стало ОКВП «Дніпро – Кіровоград».

Кіровоградська обласна рада як власник обох лікувальних установ схвалила проведення будівництва та виділення з обласного бюджету 5 мільйонів 400 тисяч гривень. Роботи розпочалися у липні поточного року.

На сьогодні виконані роботи з монтажу каналізаційних насосних станцій на обох об’єктах, а також монтаж мереж орієнтовно на 50 відсотків від проектних робіт. Труби прокладаються нові, поліетиленові, діаметром 110 міліметрів. Загалом прокладуть 7 кілометрів мереж. Строк експлуатації труб, вказаний виробником, – щонайменше 50 років.

Будівництво та введення в експлуатацію вказаних об’єктів забезпечить дотримання санітарних норм, оптимізує витрати комунальних лікувальних закладів і поліпшить екологічну ситуацію. Роботи планують завершити у 2019 році.