У Знам’янці триває будівництво каналізації для двох медзакладів (ФОТО)

29 жовтня 2019

Будівельно-монтажна дільниця ОКВП «Дніпро – Кіровоград» у липні цього року розпочала роботи з нового будівництва системи водовідведення з підключенням КП «Знам’янська бальнеологічна лікарня» та Знам’янський психоневрологічний інтернат з геріатричним відділенням до централізованих мереж водовідведення підприємства.

Ці роботи виконувалися згідно проектних рішень, розроблених підприємством. На сьогоднішній день виконані роботи з монтажу каналізаційних насосних станцій, прокладання напірного каналізаційного трубопроводу з поліетиленових труб діаметром 110 міліметрів від бальнеологічної лікарні до психоневрологічного інтернату. На території диспансеру також змонтували каналізаційні насосні станції з відповідним обладнанням та виконали монтаж напірного каналізаційного трубопроводу діаметром 75 міліметрів. Труби діаметрами 110 та 75 мм з вказаних двох закладів прокладено до залізниці в одній траншеї ділянки, що значно оптимізує витрати з будівництва..

Однією із складних ділянок реалізації цього проекту – це прокладання напірних трубопроводів під залізничними коліями ПАТ «Укрзалізниця» регіональна філія Одеська залізниця. Два трубопроводи прокладаються в недіючих трубах діаметром 200 міліметрів. Те, що недіюча мережа взагалі існує стало неабияким плюсом у будівництві – залізниця не дала б дозволу на «прокол» – горизонтальне буріння отвору за заданими параметрами для прокладення труби. А йти в обхід залізниці до мосту і до основної труби водовідведення було б дуже довго і дорого.

Перед протягуванням труб провели роботи з розкопок та демонтажу частини старого напірного каналізаційного трубопроводу між залізничними полотнами. В проміжних камерах демонтували стару запірну арматуру для можливості протягування труби в цьому колекторі.

На сьогоднішній день виконані всі підготовчі роботи для протягування труби. Це буде відбуватися за новою методикою – з використанням спеціальних опор на роликах, що полегшує протягування труби та виключає її пошкодження при монтажі. Після цього до завершення реалізації цього проекту залишиться 250 метрів – тобто, вже виконано майже 75 відсотків робіт. Розробку ґрунту на цьому відрізку доведеться виконувати переважно вручну, тому що ці 250 метрів пролягають територією приватних підприємств, у яких прокладені кабелі, інженерні комунікації та елементи благоустрою, тому важку техніку для риття траншеї туди не запустять.

Нагадаємо, у Знам’янській бальнеологічній лікарні та психоневрологічному інтернаті будують мережі централізованого водовідведення. На території бальнеологічної лікарні були лише застарілі локальні очисні споруди, а у психоневрологічному інтернаті – просто зливна яма.