У Кропивницькому замінюють на пластикову ділянку труби, яка живить Лелеківку та Стару Балашівку

15 квітня 2021

Кропивницьке водопровідно-каналізаційне господарство завершує заміну аварійної ділянки трубопроводу на вулиці Короленка (від насосної станції «Зона 2б» до школи-інтернату). Ця мережа постачає воду на Лелеківку, Стару Балашівку та частково Новомиколаївку – в тому числі й до четвертої міської лікарні та госпіталю.

Тут часто траплялися пориви, адже водогону вже близько 50 років.

400 метрів труби діаметром 400 мм вивели з експлуатації і в стару сталеву протягують сучасну пластикову діаметром 200 мм. Перед заміною провели необхідні розрахунки. Через зменшення водоспоживання (до 2000-го року підприємство постачало 120 тисяч кубометрів води за добу, зараз – 35-40 кубометрів) необхідність у трубах великого діаметру зникла.

Замінюють саме ту ділянку, на якій найчастіше траплялися пориви – бувало, що ремонт на цьому відрізку робили двічі на місяць. Нова труба прослужить щонайменше 50 років – таку гарантію на неї дає виробник.

Під час цієї роботи мешканців без води не залишають – підключили резервний водогін.

Матеріали закуплені власним коштом ОКВП «Дніпро – Кіровоград», роботи також виконані за рахунок підприємства. На все витратили приблизно 600 тисяч гривень.

Після заміни цієї ділянки аварійність трубопроводу зменшиться і водопостачання вказаних мікрорайонів стане стабільнішим.