Тариф для абонентів ОКВП «Дніпро – Кіровоград» планується підвищити на 7 відсотків

07 листопада 2019

Тариф для абонентів ОКВП «Дніпро – Кіровоград» планується підвищити на 7 відсотків – до 30 гривень 68 копійок.

Основними чинниками подорожчання стало підвищення розміру зарплати працівникам та збільшення суми відшкодування по кредиту Світового банку. 5 листопада у Кропивницькому відбулися громадські обговорення. Всі охочі мали змогу виступити з зауваженнями та пропозиціями.

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг на своєму засіданні має опрацювати ці зауваження та схвалити нові тарифи.

Діючі тарифи для ОКВП «Дніпро – Кіровоград» були встановлені на засіданні Нацкомісії 18 червня 2019 року постановою номер 1039. На зміну тарифів для підприємства вплинули наступні чинники: відбулася зміна вартості електричної енергії, збільшились витрати на оплату праці, змінились витрати, пов’язані з обслуговуванням кредитного проекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Розвиток міської інфраструктури – ІІ».

Зокрема, дана постанова передбачає збільшення витрат на оплату праці на 15,8% централізованого водопостачання та на 13,4% централізованого водовідведення. При цьому запланована зараз середня зарплата на одного працівника повинна зрости близько на 17 відсотків – з 8500 до 9950 гривень.

Також змінилися витрати, пов’язані з обслуговуванням вказаного кредитного проекту. На момент подачі документів освоїли частину коштів по проекту і, відповідно, змінено фінансові витрати та суму прибутку для погашення основної суми боргу з урахуванням податку на прибуток.

Нові тарифи вступлять в силу тоді, коли Нацкомісія засяде і схвалить їх у відповідному проекті постанови. Це відбудеться не раніше грудня.