Про спростування інформації

Як стало відомо обласному комунальному виробничому підприємству «Дніпро-Кіровоград» 21.02.2017 року на сторінках інтернет-видання «Україна-Центр» (http://uc.kr.ua/voda-po-2140-kto-vinovat/) та №8 газети «Україна-Центр» від 24.02.2017 було опубліковано матеріал в якому зазначено, що ОКВП «Дніпро-Кіровоград приховано, без жодного обґрунтування та конкретизації намагається збільшити тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення.

Обласне комунальне виробниче підприємство «Дніпро-Кіровоград» повідомляє, що розміщена інформація не відповідає дійсності і є недостовірною.

Підприємство звертає увагу редакції видання та увагу автора статті, що на виконання вимог наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 30.07.2012 р. №390 «Про затвердження Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад» в газеті «Народне слово» від 15 вересня 2016 року №37 та на офіційному сайті підприємства було розміщено інформацію щодо намірів здійснити зміну тарифів із зазначенням загального розміру тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення та з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), їх структури, дати, коли тариф востаннє переглядався, причин перегляду тарифу, зазначення відсотка зростання основних складових тарифу.

Розрахунки тарифів на 2017 рік підприємство виконало в серпні 2016 року та подало на розгляд Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг згідно з постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 24 березня 2016 року №364 «Про затвердження процедури встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» та від 15 січня 2015 року №13 «Про затвердження процедури встановлення тарифів на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)».

Розрахунки виконано згідно постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 10.03.2016р. №302 «Про затвердження Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» та №303 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем).

Звернення про перегляд тарифів підприємством подано саме до Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, а не обласної ради, відповідно до вимог п. 2 частини першої статті 6 Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» та пунктом 13 частини першої статті 17 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», оскільки ліцензіатом підприємства виступає саме цей державний колегіальний орган.

25 січня 2017 року на засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг розглядалось питання про схвалення проектів постанов «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», від 26 листопада 2015 року № 2868 та «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», від 16 червня 2016 року № 1141 для ліцензіатів, що здійснюють діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення. Проте, за результатами засідання для ОКВП «Дніпро-Кіровоград», а також для ряду інших водопровідно-каналізаційних підприємств, таких як: КП «Дніпроводоканал» Дніпропетровської міської ради, КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал», ТОВ «ТАУН СЕРВІС», ПАТ АК «Київводоканал», ТзОВ «Енергія-Новий Розділ», КП «Балаклійський водоканал» питання були зняті з розгляду, а питання по КП «Водоканал» (м. Запоріжжя) та Рівненське ОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» перенесені на інше засідання. Про прийняте рішення НКРЕКП 31 січня 2017 генеральний директор ОКВП “Дніпро-Кіровоград” Ілик Р.І. поінформував департамент житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації та постійну комісію обласної ради з питань житлово-комунального господарства, будівництва та використання природних ресурсів, яка у цей же день після закінчення дев’ятої сесії обласної ради провела своє засідання в конференц-залі обласної державної адміністрації. Заслухавши інформацію генерального директора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Ілика Р.І., депутати обласної ради наголосили, що виключно до повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, як державного регулятора тарифної політики на комунальні послуги, законом покладено обов’язок встановлення економічно обґрунтовані тарифи. Тож, комісія не розглядала підвищення, чи зменшення тарифів, навпаки, прийняла рішення про клопотання до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про встановлення економічно обґрунтованих тарифів для ОКВП «Дніпро-Кіровоград», як вимагає того Закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг» від 16 липня 2015 року № 626-VIII.

09 лютого 2017 року на засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг було схвалено проекти постанов «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», від 26 листопада 2015 року № 2868 та «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», від 16 червня 2016 року № 1141 в частині встановлення ОКВП «Дніпро-Кіровоград» економічно обґрунтованих тарифів на 2017 рік.

14 лютого 2017 року на засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг розглядалось питання про схвалення проектів постанов «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», від 26 листопада 2015 року № 2868 та «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», від 16 червня 2016 року № 1141 для ПАТ АК «Київводоканал».

Таким чином, як видно з вищевикладеного, ОКВП «Дніпро-Кіровоград» та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг діють відповідно до Законів України та інших нормативних актів, що стосуються питань тарифоутворення та встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, з метою забезпечення населення надійними, цілодобовими послугами з водопостачання та водовідведення належної якості.

Враховуючи вищевикладене, ОКВП «Дніпро-Кіровоград» звертається до Вас з проханням розмістити на сторінках інтернет-видання «Україна-Центр» (http://uc.kr.ua) та черговому номері газети «Україна-Центр» розмістити спростування інформації відносного того, що обласне комунальне виробниче підприємство «Дніпро-Кіровоград» приховано, без жодного обґрунтування та конкретизації намагається збільшити тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення

З метою уникнення в подальшому непорозумінь та задля налагодження більш тісної взаємодії, пропонуємо звертатися до ОКВП «Дніпро-Кіровоград» для отримання інформації, яка буде відображати фахову сторону питання. Це сприятиме більш об'єктивному висвітленню питань. Наше підприємство завжди готове до співпраці з представниками засобів масової інформації.

У разі повторення ситуації з неправдивим та недостовірним поширенням відомостей про діяльність підприємства, аби захистити імідж та авторитет кожного працівника, колектив ОКВП «Дніпро-Кіровоград» буде змушений звернутися до Комісії з журналістської етики.

Генеральний директорР.І. Ілик