Про централізоване питне водопостачання та водовідведення в умовах карантину через COVID-19

19 березня 2020

Вода, яку ОКВП «Дніпро – Кіровоград» постачає до споживачів у Світловодську, Знам’янці, Олександрії, Кропивницькому та селищі Смоліному, абсолютно безпечна з епідемологічної точки зору.

Додаткові заходи з очищення і знезараження питної води у зв’язку з запровадженням карантину не потрібні.

Відповідно до інформації Всесвітньої організації охорони здоров’я, коронавірус COVID-19 у воді не живе та легко піддається окисленню https://www.who.int/publications-detail/water-sanitation-hygiene-and-waste-management-for-covid-19 . Дезінфекція на етапі водопідготовки знищує будь-які віруси.

Водопровідна вода з легким запахом хлору – це гарантовано безпечна вода. Запах і присмак хлору можна легко прибрати шляхом відстоювання в ємностях або через доочищення побутовими фільтрами. В якості запобіжних заходів проти вірусу COVID-19 кип’ятити воду не потрібно.

За якістю води на виході з водопровідних станцій цілодобово стежать лабораторії ОКВП «Дніпро – Кіровоград».

Запровадження карантинних заходів жодним чином не вплине на постачання води споживачам. Проте невеликий запас води для побутових потреб радимо тримати в домі завжди на випадок аварійного відключення.

Чи можна заразитися COVID-19 через стічні води чи каналізацію?

ВООЗ зазначає, що «на сьогодні немає жодних доказів того, що вірус COVID-19 передається через каналізаційні системи, з очищенням стічних вод або без них». Таку ж позицію озвучив Федеральний інститут безпеки та гігієни праці Німеччини (BauA), адже «основним джерелом передачі є повітряно-крапельний шлях через дихальні шляхи або через руки, що контактують зі слизовою оболонкою носа, рота чи кон’юнктиви».

Каналізаційні очисні споруди ОКВП «Дніпро – Кіровоград» працюють у штатному режимі з постійним дотриманням умов гігієни та охорони праці.