Правила користування каналізацією

24 лютого 2021

ОКВП «Дніпро – Кіровоград» звертає увагу своїх споживачів на те, що навантаження на каналізаційні мережі за останні роки значно зросло. Тому, поряд з іншими важливими проблемами, для підприємства дуже актуальною стала проблема неправильного користування каналізацією мешканцями населених пунктів.

Так у 2020 році кількість засмічень каналізаційних мереж, які були усунуті аварійними бригадами служб водовідведення підприємства, становила 13827 шт., тобто 38 засмічень на добу, з них:

Населений пунктКількість засмічень, штук/рікКількість засмічень, штук/добуПоказник засміченості, штук/1 км мережі
м. Кропивницький91352527
м. Знам’янка2970,811
м. Олександрія2463717
м. Світловодськ1478415
смт. Смоліне4541,28

Дивлячись на ці дані ОКВП «Дніпро – Кіровоград» звертає увагу своїх абонентів на важливість розумного та відповідального користування каналізаційними мережами.

Що робить людина, яка не розуміє важливість безаварійної роботи системи каналізації? Унітаз і раковина для неї стають сміттєвим контейнером, в який зливаються залишки після їжі, жирів зі сковорідок, овочеві та фруктові очистки, кістки, предмети особистої гігієни, будівельні матеріали та ін. У каналізації можна знайти і досить несподівані речі – від мертвих тварин у каналізаційній мережі до автомобільних коліс та дитячих самокатів у каналізаційних колодязях.

На фото показана лише мала частина того, що люди викидають у каналізацію кожен день, а аварійні бригади вимушені діставати з мережі.

Неправильне користування абонентами каналізацією та скид недопустимих відходів порушує режим її нормальної роботи, що призводить до засмічення трубопроводів, руйнування решіток, які повинні затримувати великогабаритні відходи, засмічення насосних агрегатів, що призводить до аварійних зупинок каналізаційних насосних станцій та виливання стічних вод на вулиці, в підвали та житлові приміщення,

Звертаємо увагу, що аварійні ситуації відбуваються з вини мешканців квартир, які викидають недопустимі відходи в систему каналізації.

Якщо всі жителі багатоповерхових будинків та приватного сектору будуть дотримуватися простих правил користування системою каналізації, це дозволить уникнути аварій, пов'язаних з засміченням каналізаційної системи та руйнуванню каналізаційних мереж.

З метою запобігання засміченню системи каналізаційної мережі, що призводить до виникнення аварійних ситуацій нагадуємо про прості правила користування каналізацією.

Правила користування каналізацією:

Просимо провести бесіду зі своїми близькими та дітьми та нагадати їм про правили користування каналізацією, які предмети не можна змивати в унітаз.

Пам’ятайте, дбайливе ставлення до каналізаційних мереж в першу чергу позбавить вас проблем із засміченням трубопроводів та виливів нечистот у ваш дім.

Давайте поважати один одного!