Постачання електричної енергії

Реформа ринку електричної енергії енергетична реформа, в результаті якої ціни на електроенергію регулюються не державою, як це було раніше, а в умовах конкуренції за покупця. Раніше всю електричну енергію, вироблену українськими електростанціями, скуповувало державне підприємство «Енергоринок», а потім вже її продавало постачальникам та споживачам на основі договірних відносин.

З 1 липня 2019 року виробники електроенергії, постачальники та великі споживачі працюють на чотирьох сегментах ринку – ринку двосторонніх договорів, ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому і балансуючому ринку, ринку допоміжних послуг. Вартість електроенергії на цих сегментах ринку формує співвідношення попиту та пропозиції, що дозволяє купувати електричну енергію у того, хто пропоную кращу ціну

Комунальне підприємство ОКВП «Дніпро-Кіровоград» інформує, що відповідно до законів України «Про ліцензування видів господарської діяльності», «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» та «Про ринок електричної енергії», НКРЕКП прийняла постанову від 18.06.2019 року за № 1061 «Про видачу ліцензії з постачання електричної енергії споживачу ОКВП «Дніпро-Кіровоград».

На сьогоднішній день підприємство веде роботи, щодо розробки, проектування та впровадження нової Автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ) для власних площадок вимірювання. По їх завершенню, буде здійснено ввід у промислову експлуатацію АСКОЕ та відповідне напрацювання статистичних даних, щодо динаміки погодинного споживання електричної енергії власними струмоприймачами, на протязі доби у різних умовах.

Відповідно по завершенню вищезазначеного етапу буде прийматись рішення, щодо участі в купівлі електричної енергії на ринках:

Про прийняття вищезазначеного рішення з конкретними термінами буде повідомлено додатково на сайті підприємства.

Переваги при роботі з ПЕС

При роботі з ПЕС підприємство-споживач електроенергії може отримати ряд значних переваг:

 1. При укладанні договору на поставку електроенергії тарифи обговорюються в індивідуальному порядку. Умови оплати електроенергії також визначаються в процесі укладення договору. Підприємство не обмежується в обсягах споживання. Таким чином, замовник може використовувати ту кількість електричної енергії, яка йому необхідна.
 2. Граничні значення дозволеної потужності в часи контролю максимального навантаження на об’єктах споживача встановлюється на рівні приєднаної потужності.
 3. Можливе оперативне коригування заявлених обсягів споживання, як протягом року, так і протягом місяця поставки, з відповідною зміною сум платежів.
 4. Тобто споживач має право споживати електричну енергію в необхідних йому об’ємах (але не перевищує технічних можливостей електроприймаючого обладнання).
 5. Існує можливість коригування обсягів електроенергії. Покупець може змінювати не тільки річні обсяги, але навіть і обсяги протягом поточного місяця. Ці оперативні заходи особливо важливі для підприємств, у яких споживання схильне до значних коливань.
 6. Треба мати на увазі, що при роботі з ПЕС підприємство-споживач укладає договір на розподіл з ПрАТ «КОЕ». Наявність договору необхідна, так як ПрАТ «КОЕ» є організацією, що транспортує електроенергію по своїх мережах, придбану у ДП «Енергоринок», її транспортування до кінцевого покупця відбувається по мережах ПрАТ «КОЕ».

При роботі з ОКВП «Дніпро-Кіровоград»  Ваше підприємство отримає додаткові сервіси:

 1. Укладення споживачем договору постачання електричної енергії з ОКВП «Дніпро-Кіровоград».
 2. Укладення договору на розподіл (передачу) електричної енергії з оператором системи розподілу (ПрАТ «КОЕ» ).
 3. Надання заповнених і завірених печаткою підприємства наступних документів:
  • довідка про стан обліку електричної енергії;
  • інформація про величину приєднаної потужності по кожному майданчику вимірювання;
  • технічні характеристики комерційних вимірювальних комплексів електроенергії;
  • паспорт-протокол вимірювальних комплексів електроенергії, які встановлені на межі балансової належності з мережами поставника електроенергії за регульованим тарифом або ДП «НЕК «Укренерго»» (зразок);
  • копії однолінійних схем електричних мереж нормального режиму (зовнішнього електрозабезпечення) з відображенням місць установки приладів обліку електроенергії та мереж балансового приладдя;
  • копія свідоцтва про атестацію (переатестацію) автоматизованої системи комерційного обліку електричної енергії;
  • картка підприємства-споживача електричної енергії (зразок).

Договір про постачання електричної енергії споживачу

Згідно з п. 3.2.5. Правил роздрібного ринку електричної енергії укладення споживачем договору про постачання електричної енергії споживачу відбувається шляхом приєднання споживача до договору на умовах обраної споживачем комерційної пропозиції, для чого споживач подає електропостачальнику заяву-приєднання.

Електропостачальник може відмовити споживачу в укладенні договору, якщо об’єкт споживача не відповідає критеріям, зазначеним в обраній комерційній пропозиції.

Нижче подано бланки документів для оформлення договірних відносин в частині постачання електричної енергії для нових споживачів:

Примірний договір про постачання електричної енергії споживачу;

Комерційна пропозиція № 1;

Заява-приєднання до договору про постачання електричної енергії споживачу.

У своїй роботі ОКВП «Дніпро-Кіровоград» керується наступними нормативно-правовими актами:

Загальне законодавство:

Закони з постачання електричної енергії:

Контакти

Юридична адреса (для кореспонденції):25009, м. Кропивницький, вул. Соборна,19а
Адреса офісу по обслуговуванню споживачів:25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 19а
Телефони для звернення споживачів:
 1. (0522) 368-368, (050) 488-86-91, (050) 488-86-92, (050) 424-65-00, (067) 414-41-74 (кол-центр),
 2. (0522) 33-11-26 (служба головного енергетика),
 3. (0522) 33-07-94 (приймальня).
E-mail:admin@dnipro-kirovograd.com.ua (загальний відділ),sge@dnipro-kirovograd.cim.ua (служба головного енергетика)
Телефони кол-центру:(0522) 368-368, (050) 488-86-91, (050) 488-86-92, (050) 424-65-00, (067) 414-41-74
Адреса кол-центру:м. Кропивницький, вул. Соборна, 19а, каб. 103

Ми впевнені, що найкращий шлях уникнення будь-яких спорів – це чітке та зрозуміле викладення умов договору. Ми готові уточнювати і доповнювати запропонований проект договору з урахуванням побажань споживачів, відповідно до чинного законодавства. Тим не менше, якщо спору уникнути не вдасться, ми докладемо усіх можливих зусиль для пошуку вирішення спору шляхом переговорів.

У випадку недосягнення згоди шляхом переговорів споживач має право звернутися із заявою про вирішення спору до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – Регулятор), відповідно до статті 21 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», та/або передати спір на розгляд до суду відповідно до чинного законодавства України.

Якщо у вас виникли питання до фахівців або ви хочете надіслати скаргу/претензію чи повідомити про загрозу енергобезпеки, будь ласка, ви можете зв'язатися з нами за контактними адресами або заповнивши форму.

Інформація, щодо дотримання загальних та гарантованих стандартів якості надання послуг електропостачальника та сум наданих компенсацій за недоотримання гарантованих стандартів якості наданих послуг за 2020 рік