Що робити, аби вода з тепломереж не потрапила в труби водогону?

17 вересня 2019

Після тестування та заповнення теплових мереж у багатоквартирних будинках вода з них може потрапляти у систему водопостачання – якщо у підвалі між трубами цих мереж встановлюють перемички.

Їх могли монтувати балансоутримувачі мереж або наймані ними робітники, яким надають доступ до підвальних комунікацій. Це робили для того, аби можна було злити воду з тепломережі на час проведення ремонту і тоді знову заповнити її водопровідною водою.

– Траплялися випадки, коли після відключення водопостачання у багатоквартирних будинках та після його запуску якість води в кранах мешканців суттєво погіршувалася, – розповідає директорка Кропивницького ВКГ Валентина Давидчук. – При проведенні обстежень виявлялося, що у підвалах будинків часто встановлюють перемички між мережами водо- та теплопостачання.

Яка небезпека у потраплянні води з тепломережі у водопровід?

– Були навіть випадки, коли через це з кранів у людей текла вода з тепломережі, забарвлена у колір реагенту, який тепловики додавали у систему для виявлення витоків. В основному, такі випадки трапляються під час заповнення та випробування теплових мереж та в період опалювального сезону, – зазначає Давидчук.

Адміністрація ОКВП «Дніпро – Кіровоград» просить споживачів одразу повідомляти про випадки різкого забарвлення чи запаху іржі у води з крану, а тих, хто має доступ до підвальних комунікацій – про наявність перемичок між трубами водопостачання та тепловими мережами.

Номери колл-центру: (0522) 368-368, 050-488-86-91, 050-488-86-92, 050-424-65-00, 067-414-41-74 з 8 до 20 години без вихідних.