«Навіть при Союзі не було такого напору» – вирішено проблему кількох багатоповерхівок у Кропивницькому

9 листопада 2021

Кропивницьке водопровідно-каналізаційне господарство ОКВП «Дніпро – Кіровоград» вирішило проблему кількох багатоповерхівок за адресами Героїв України, 24\27, корпуси 1 та 2, та Жадова, 27. Тут не вистачало тиску – за словами мешканців, вода до верхніх поверхів доходила з нормальним тиском рідко, в основному, не в пікові години, а у випадку поривів на мікрорайоні зникала зовсім.

Мешканка одного з будинків на вулиці Героїв України – керівниця ОСББ «Перспективне-44» Тетяна Зубриліна – неодноразово виступала від імені людей та надсилала до водоканалу листи з підписами щодо вирішення цієї проблеми.

– Ми з цією проблемою стикалися більше п’яти років, – говорить вона. – Спочатку тиск пропадав на 9-10 поверхах, тоді й у мене погіршився – я живу на восьмому. Коли в мікрорайоні ставався порив вода на верхніх поверхах зникала зовсім. Як ремонтували порив – поверталася, але в години пік або текла тоненькою цівочкою, або щезала. Нещодавно сталася ще одна аварія на водогоні, але після її усунення вода на 9-10 поверхах уже не з’явилася зовсім. Я багато разів дзвонила і у водоканал, і на «гарячі лінії», Валентину Миколаївну я, мабуть, замучила зовсім. Тоді й сусіди почали дзвонити, й інші люди, в кого зникала вода, бо що ж я одна, виходить, скаржуся?

Водопостачання цього будинку було передбачене ще при будівництві мікрорайону через підвищувальну насосну станцію, яку збудували у той же самий час. Насосна станція попрацювала рік чи два і через встановлення потужніших насосів для подачі води на верхні поверхи необхідність в ній відпала.

– Цього року почали надходити скарги від мешканців цих будинків, – інформує директорка Кропивницького ВКГ Валентина Давидчук, – старий трубопровід, крім своєї зношеності, ще й втрачав тиск, бо проходив через тепловий пункт. Це непідконтрольний водоканалу об’єкт, а там і наша арматура, і обладнання. До того ж, не провина водоканалу, що водопостачання на будинки так запроектували. Кропивницьке водопровідно-каналізаційне вже давно проводить роботи з перепідключення водопостачання тих будинків, труби до яких йдуть з магістральних мереж через теплопункти. Тому й тут вирішили багатоповерхівки з’єднати з водопроводом діаметром 200 мм, який йде на мікрорайон і не проходить через тепловий пункт.

В результаті до багатоповерхівок підвели окрему гілку трубопроводу довжиною 50 метрів, старий ввід відключили.

– Коли перепідключили нас на іншу мережу, я поцікавилася в сусідки, чи є вода. То вона каже, що навіть при Радянському Союзі не було такого напору! Ми не можемо натішитися, дуже вдячні водоканалу, що проблему, нарешті, вирішено, – акцентувала Тетяна Зубриліна.