На ОКВП «Дніпро – Кіровоград» з’явилася технічна рада. Ціль – економія, оптимізація та утримання тарифу

3 лютого 2022

Виконуючий обов’язки генерального директора ОКВП «Дніпро – Кіровоград» Олександр Пісний запровадив діяльність нового дорадчого органу – технічної ради ОКВП «Дніпро – Кіровоград». Її створили для підвищення якості прийнятих рішень, однак самих рішень рада не прийматиме. До функцій дорадчого органу будуть входити перевірка старих, реалізація нинішніх та планування майбутніх проектів.

Головне завдання ради – результат для енергозбереження та оптимізація виробництва. Всі проекти, технічні завдання на виконання, будь-які технічні проблеми, починаючи від зменшення кількості поривів до зміни технологічних концепцій, тепер будуть розглядатися колегіально.

Очолив технічну раду експерт з питань водопостачання та водовідведення, радник керівника ОКВП «Дніпро – Кіровоград» Сергій Карелін. За його плечима – понад 150 реалізованих проектів з економії витрат на підприємствах всієї країни до 80 відсотків та прорахунок оптимізації для понад 300 населених пунктів.

– Я вже десять років приношу користь всій Україні – вчу підприємства не витрачати грошей без розуміння результату, – недарма мене знають як «людину-водоканал», – говорить Сергій Карелін. – А от допомогти Кропивницькому – поки не довелося, хоча для мене це рідне місто. Другого січня мені зателефонував керівник ОКВП «Дніпро – Кіровоград» Олександр Пісний, з яким я до цього знайомий не був, і попросив допомогти з оптимізацією роботи підприємства. Разом з ним ми зустрілися з головою обласної ради Сергієм Шульгою, який також попросив допомоги. І я прийняв таке рішення, з двадцятого січня я вже офіційно вивчаю ситуацію на підприємстві в якості голови технічної ради. Розумію, що буде багато роботи, аналізу, виявлених помилок і, можливо, навіть спротиву, але мною керує професійний інтерес – я готовий до всього, щоб принести користь місту та області. Я лише почав аудит, але вже бачу низку неправильних, на мою думку, рішень, які напряму впливають на результат діяльності підприємства. Про свої зауваження я буду звітувати керівнику підприємства і він вже прийматиме відповідні рішення.

За словами Сергія Кареліна, вже зараз можна говорити про можливу економію щонайменше трьох мільйонів кіловат електроенергії в рік лише на станції першого підйому у Світловодську, а це економія порядку 10 мільйонів гривень на рік. Це, безперечно, може вплинути на фінансовий результат і майбутній тариф.

– Вже зараз стоїть питання підняття тарифу: мають вплив й витрачені мільйони – з сумнівним, до речі, результатом, – їх треба віддавати, й зростання зарплат, й значне подорожчання електроенергії та інших витрат на виробництво, яке обходиться дорожче з кожним днем. Тому я й тут – моя задача максимально оптимізувати роботу і зекономити кошти підприємства, щоб хоча б утримати тариф. Я можу проаналізувати діяльність як окремої насосної станції, так і систем всього міста та змоделювати оптимальне технологічне рішення для того, щоб збалансувати витрати при максимальній ефективності роботи, – акцентував голова технічної ради.

Наступне засідання технічної ради буде присвячене вивченню ситуації з водопостачанням у Смоліному.