Інформація про те, що «Дніпро – Кіровоград» додатково хлорують воду, не відповідає дійсності

26 березня 2020

Інформація «Суспільного. UA» під назвою «У деяких містах Кіровоградщини додатково хлорують воду», на яку посилається видання «З перших уст» (https://zpu.kr.ua/suspilstvo/17049-u-deyakikh-mistakh-kirovogradshchini-dodatkovo-khloruyut-vodu?fbclid=IwAR3nQvSiABOiPJYpirpwhcG6f99vRatYv6N7x56fOAB5vOBWoQZJdMpjf-0) не відповідає дійсності.

В новині сказано: «На підприємстві «Дніпро-Кіровоград», яке постачає воду жителям Кіровоградської області, під час карантину додатково очищують і знезаражують воду. Про це Суспільному сказав заступник генерального директора підприємства з технічних питань Микола Романюк.

За словами Миколи Романюка, знезаражують воду для того, щоб бактерії та мікроорганізми не потрапляли до споживачів з водою.

«Проводимо більше аналізів води для забезпечення необхідної її якості. Крім того, проводимо контроль на виході після очисних споруд. У Знам’янці та Олександрії проводимо додаткове хлорування, додаткове знезараження. Тому вода, яка потрапляє до споживачів повністю знезаражена, необхідної якості».

Відповідно до технологічного регламенту вода, яку піднімають з річки Дніпро, проходить очистку на Світловодських водоочисних спорудах. Далі вона транспортується до міст Олександрія, Знам’янка, Кропивницький. На своєму шляху вода проходить через майже 120 кілометрів водопровідних мереж, тому під час транспортування на насосних станціях в Олександрії та Знам’янці вода проходить додаткове знезараження – хлорування. Вода, яка потрапляє до споживачів, повністю знезаражена та необхідної якості.

Про те, як карантин вплинув на роботу підприємства, можна почитати тут.