ОКВП «Дніпро – Кіровоград» отримало унікальний шанс зменшити втрати від поривів

ОКВП «Дніпро – Кіровоград» поділилося досвідом користування новітнім обладнанням, придбаним за рахунок освоєння коштів кредиту Світового банку.

Семінар з цього приводу під назвою «Системи моніторингу та пошуку витоків у водопровідних мережах від компанії SebaKMT (м. Баунах, Німеччина). Трасопошук металевих і неметалевих трубопроводів» відбувся у Кропивницькому 15 грудня.

Участь в ньому взяли представник компанії – виробника сучасного вимірювального обладнання SebaKMT Анатолій Гліжин, генеральний директор ОКВП «Дніпро – Кіровоград» Роман Ілик, директор департаменту ЖКГ Кіровоградської ОДА Ольга Довжук, голова постійної комісії Кіровоградської обласної ради з власності Олександр Чудний, начальник управління майном обласної ради Андрій Шепель, начальник головного управління ЖКГ Кіровоградської міської ради Віктор Кухаренко, представник виробника вимірювального обладнання SebaKMT в Україні Олег Вітер, представники водопровідно-каналізаційних господарств з 17 міст України.

Під час виступу Ольга Довжук зазначила, що з часу об’єднання водоканалів (квітень 2012 року) підприємство має певні позитивні як фінансові, так і технічні надбання. Як і для всіх водопровідно-каналізаційних господарств країни, перед ОКВП «Дніпро – Кіровоград» гостро стоїть питання технічного переоснащення, впровадження новітніх технологій і обладнання. В цьому напрямку підприємство потужно співпрацює зі Світовим банком та отримало кредит, залучення та використання коштів якого вже розпочалося. Також директор департаменту ЖКГ ОДА додала, що семінар є надзвичайно актуальним та дозволить ознайомитися з новими технологіями, які можуть бути впроваджені на підприємствах цієї галузі.

Голова постійної комісії Кіровоградської обласної ради з власності Олександр Чудний акцентував, що робота підприємства «Дніпро – Кіровоград» є найбільш відчутною для всіх жителів області.

– Всі інші підприємства частково також стосуються кожного, однак водоканал охоплює всіх, починаючи від Світловодська, закінчуючи Смоліним, – зазначив Чудний. – Мені дуже приємно, що під керівництвом Романа Ігоровича підприємство почало активно працювати в напрямку скорочення витрат, в напрямку залучення новітніх технологій для того, щоб навантаження на наших громадян, яке й так досить складне, зменшилось. Зараз в країні складна економічна ситуація, тому кожна зекономлена на підприємстві копійка не ляже навантаженням на наших громадян. Хочеться побажати, щоб Роман Ігорович разом з колективом «Дніпро – Кіровоград» й надалі так добре й успішно працювали, як зараз, щоб громадяни могли отримувати якісну воду, щоб не було втрат. Ми розуміємо, наскільки важливе впровадження новітніх систем моніторингу витоків та своєчасна допомога людям.

Начальник головного управління ЖКГ Кіровоградської міської ради Віктор Кухаренко, в свою чергу, також оцінив ті позитивні напрацювання з часів об’єднання водоканалів.

–Тут зібралися фахівці своєї справи тих підприємств, які надають послуги водопостачання та водовідведення – ті послуги, що потребують щоденної уваги, а також фінансування, планування тощо. Представляючи найбільшого надавача послуг з водопостачання та водовідведення ми розуміємо, як важливо вчасно подати якісний продукт. Коли виникає якась аварійна ситуація – всі дзвінки одразу приймає на себе диспетчерська служба, вони добре відчувають той наплив, адже послуга з водопостачання є надзвичайно актуальною, і з кожним роком вона ставатиме все актуальнішою. Я хочу зазначити, що дії, які сьогодні відбуваються на підприємстві, націлені на його розвиток. Коли відбулося об’єднання водоканалів, всі задавалися питанням, чи буде від цього ефект та наскільки швидким він буде. Це було робота не одного дня, і, як показує практика, після об’єднання вдалося закумулювати як кошти, так і людський потенціал для того, щоб йти в ногу з часом, запроваджувати нові технології. Ми тісно співпрацюємо з міським керівництвом водоканалу, бо проблем, як всі знають, достатньо – системи є дуже зношеними. Без спільної праці по модернізації та впровадженню новітніх технологій неможливо працювати, розвиватися та надавати людям якісні послуги.

За словами представника компанії – виробника сучасного вимірювального обладнання SebaKMT Анатолія Гліжина, німці підрахували вартість втрат на водоводах, якщо діаметр витоку всього 8 мм2. При тиску в мережі 3 бар річна втрата води складає 25 тисяч кубометрів.

Як зазначив представник німецької фірми, їхнє обладнання коштує недешево, проте ті кошти, які водопровідні підприємства витрачають на його закупівлю, значно менші за розмір збитків. До того ж, фірма має патенти на всі свої вироби. Як акцентував Гліжин, можливо через десять-п'ятнадцять років з’являться аналогічні продукти виробників в будь-якій іншій країні, однак це буде через 10-15 років, а в цей час SebaKMT випускатиме найновітніше обладнання, оскільки компанія постійно модернізує та вдосконалює його.

Обладнання вказаної фірми дозволяє локалізувати витоки в мережах водопостачання, здійснювати пошук підземних комунікацій та об’єктів. Наприклад, як повідомив Гліжин, одне місто в штаті Техас (США) придбало в компанії SebaKMT п’ять тисяч спеціальних приладів, які дозволяють виявити навіть найменші витоки води, визначити їх точну локалізацію ще до того, як вода вийде на поверхню, та попередити значні фінансові збитки.

У травні 2016 року ОКВП «Дніпро-Кіровоград» за рахунок коштів Світового Банку придбало діагностичну лабораторію на шасі ГАЗ-2705 для пошуку прихованих витоків води, поривів, визначення технічного стану мереж водопостачання, місця проходження інженерних мереж, що надало можливість знизити втрати питної води при транспортуванні до споживача та підвищити ефективність проведення ремонтно-відновлювальних робіт на мережах.

Учасників семінару ознайомили з принципами роботи обладнання діагностичної лабораторії, а саме: