«Дніпро – Кіровоград» оштрафувало підрядника майже 2.5 млн грн. за невиконання умов договору

23 лютого 2022

ОКВП «Дніпро – Кіровоград» застосувало неустойку до одного із підрядників за невиконання умов проекту реконструкції 21 головних каналізаційних насосних станцій (ГКНС) у Кропивницькому.

Згідно проекту «Розвиток міської інфраструктури-2» за кошти Світового банку ОКВП «Дніпро – Кіровоград» 26 травня 2017 року уклало контрактну угоду з підрядником, який виграв тендер на проектування, постачання та монтаж установок ГКНС. Загальна вартість проекту на той момент складала 5 млн 17 тис 274 доларів США з ПДВ. Відповідно до умов договору орієнтовний строк завершення робіт припадав на червень 2019 року. Але на сьогодні роботи виконані не в повному обсязі.

Затримки з виконанням контракту розпочалися з середини 2019 року. В 2020-му настала пандемія і цього року проекти лише почали виходити на експертизи та отримання дозволів на початок робіт. Потім була велика кількість уточнюючих моментів по монтажу з боку підрядника з подальшим коригуванням проекту. Але при цьому в ОКВП «Дніпро – Кіровоград» не було на руках коригованого проекту. Відсутність виконавчих та проектних документів постійно фіксувалося на нарадах, протоколах, починаючи з 2019 року. Підрядник регулярно отримував зауваження з приводу відставання від графіків проектних, монтажних робіт, розмитнення та поставки обладнання. Коригування проектів триває вже більше року. Без цих документів підприємство не могло піднімати питання вводу об’єктів в експлуатацію та прийняття фактичних робіт. Фактично, за 4 роки підрядник не підготував або неналежним чином підготував звітні документи.

Оскільки генпідрядник є резидентом України і проект Світового банку реалізується тут, то всі спірні моменти вирішуються згідно до чинного в нашій країні законодавства. Юридичний відділ ОКВП «Дніпро – Кіровоград» зайнявся питанням невиконання умов договору. Відповідно формули, прописаної в ньому, до підрядника були застосовані штрафні санкції в розмірі 2 млн 463 тисячі гривні (станом на 18.02.2022, кожного тижня прострочення терміну виконання проекту ця сума збільшуватиметься на 0,5%). Ця сума буде недоплачена підряднику в період кінцевого розрахунку за договірними умовами.

На сьогодні на об’єктах ведуться пусконалагоджувальні роботи. Ведеться робота з виправлення зауважень документального плану. Додатково триває оцінка фахівців підприємства та фахівців підрядної організації з приводу вводу в експлуатацію, етапів проекту та супровід документів. В цій роботі приймають участь також консультант Світового банку і фахівці технічного нагляду згідно контракту.

Нагадаємо, ОКВП «Дніпро – Кіровоград» створило технічну раду. Спільним з керівництвом підприємства завданням її є результат для енергозбереження, максимальна економія витрат на виробництво та його оптимізація. Головна мета – утримання тарифу на воду.