В м. Кропивницькому відбувся семінар на тему:
«Застосування спектрометрів з індуктивно зв’язаною плазмою виробництва
компанії Thermo Scientific для контролю якості води»

21-24 березня 2017 року в м. Кропивницькому відбувся семінар на тему: «Застосування спектрометрів з індуктивно зв’язаною плазмою виробництва компанії Thermo Scientific (США) для контролю якості води», який проводила компанія INTERTECH Сorporation спільно з ОКВП «Дніпро-Кіровоград».

В семінарі взяли участь 73 учасника з різних підприємств. Серед них представники водопровідно-каналізаційних господарств з 20 міст України, ДУ «Інститут громадського здоров'я ім. О.М. Марзєєва України Національної академії медичних наук України», ДУ «ДМА МОЗ України», ПАТ «Азовсталь» та інші. Також на семінарі були присутні представники органів місцевого самоврядування: директор департаменту ЖКГ Кіровоградської ОДА Ольга Довжук, начальник управління майном обласної ради Андрій Шепель, заступник начальника Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Катерина Гайдук, генеральний директор ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Роман Ілик та заступник генерального директора з технічних питань Микола Романюк.

У грудні 2016 року ОКВП «Дніпро-Кіровоград» за рахунок коштів Світового Банку придбало лабораторне обладнання виробництва компанії Thermo Scientific: спектрометр з індуктивно зв’язаною плазмою іСАР 7000, спектрофотометри GENESYS 10S VIS, хроматограф.

Мета закупівлі лабораторного обладнання – здійснювати контроль якості питної води в повному обсязі на вимогу ДСанПіН 2.2.4-171-10 та поверхневих, природних та стічних вод.

Спектрометр іСАР 7000, якому був присвячений семінар, призначений для виконання елементного аналізу методом атомно-емісійної спектрометрії з індуктивно зв’язаною плазмою. Прилад дає можливість одночасно визначити 33 елементи в природних, стічних та питних водах згідно діючого стандарту України ДСТУ ISO 11885:2005. Це означає, що за одне вимірювання виконується кількісне визначення всіх елементів, при цьому загальний час аналізу не залежить від їх кількості. Крім металів на спектрометрі іСАР 7000 можливо визначати сірку, фосфор, миш’як та ряд інших неметалів.

Учасники семінару прослухали лекції та провели практичні заняття на базі лабораторії водовідведення Кіровоградського ВКГ ОКВП «Дніпро-Кіровоград» з наступних питань:

Спілкування між учасниками семінару дало можливість дізнатися про новинки сучасного обладнання, обмінятися досвідом з колегами.