Об’єднання водоканалів дозволило населенню не переплачувати майже 2 грн за кожен кубометр

У часи тотального зростання тарифів на житлово-комунальні послуги, ОКВП «Дніпро – Кіровоград» вдалося запобігти зростанню тарифу на послуги водопостачання та водовідведення до 14,876 грн за кубічний метр.

Це стало можливим завдяки об’єднанню водоканалів Кропивницького, Знам’янки, Олександрії та Світловодська в 2012 році, адже за 3,5 роки, які пройшли з того часу, ОКВП значно покращило показники своєї діяльності.

Так, об’єднання підприємств дало змогу застосовувати єдиний підхід до технологічного режиму роботи всієї системи: насосне обладнання перемістили між об’єктами підприємства в найбільш доцільне місце, що дало змогу вивести енергозатратне обладнання в аварійний резерв та провести модернізацію (перекомплектування) основних засобів.

В 2012 році підприємство забезпечило цілодобове водопостачання в містах Знам’янка та Кропивницький, де води вночі не було з дев’яностих років (зокрема, в районах Новомиколаївка, 101 та 102 мікрорайони).

В результаті оптимізації схеми роботи обладнання відбулося зменшення питомих витрат електроенергії, навіть незважаючи на збільшення обсягу надання послуг. В цілому це дозволило підприємству зменшити витрати на електроенергію на 0,4 млн. грн. на місяць.

Низка заходів дозволила зменшити втрати та витрати води в водопровідних мережах на 10%.

У 2013 році підприємство впровадило перехід автотранспорту на газобалонне обладнання, в 2014 році – систему GPS-моніторингу роботи автотранспорту та програмний продукт «1-С: Автотранспорт», що призвело до економії паливно-мастильних матеріалів майже у 2 рази порівняно з 2011 роком.

В порівнянні з 2011 роком в 2014 році фонд оплати по ОКВП «Дніпро –Кіровоград» зріс на 28,8%, в той же час, відповідно до законодавства, середня заробітна плата зросла на 54%.

Об’єднання дало змогу отримати кошти, передбачені у державному бюджеті за програмою «Часткова компенсація витрат за спожиту електроенергію, пов’язаних з перекиданням води» та «Погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню».

До об’єднання заборгованість підприємств до бюджету по податках становила 39,2 млн. грн. Станом на сьогодні прострочена заборгованість відсутня.

На виділені з обласного бюджету кошти завершено будівництво нової хлораторної на Дніпровській водопровідній станції в Світловодську. Влітку 2015 року хлораторну запустили в роботу, що покращило якість очистки питної води.

На підприємстві здійснюється постійний контроль за витратами та втратами водних та енергетичних ресурсів. Для зменшення втрат води та кількості аварійних ситуацій в містах встановлюються регулятори тиску, що зменшує вплив надлишкового тиску на мережі та скорочує кількість аварійних ситуацій. Встановлюються сучасні прилади обліку (витратоміри, рівнеміри).

Обласне комунальне виробниче підприємство «Дніпро – Кіровоград» веде роботу щодо співпраці з Світовим банком в рамках «Другого проекту розвитку міської інфраструктури».

В листопаді 2014 року було підписано Договори субкредитування між Міністерством фінансів України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Кіровоградською обласною радою, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та обласним комунальним виробничим підприємством «Дніпро-Кіровоград» «Про використання Позики, що надається Україні Міжнародним банком реконструкції та розвитку (Угода про позику «Другий проект розвитку міської інфраструктури»)» та «Про використання Позики, що надається Україні Міжнародним банком реконструкції та розвитку (діючим в якості виконавця від імені Фонду чистих технологій) (Угода про позику «Другий проект розвитку міської інфраструктури»).

За рахунок даної позики підприємством, згідно графіку планується виконати наступні заходи:

Сума позики становить 34,4 млн. доларів США, на даний момент ведуться переговори про її збільшення до 44 млн. доларів США. Отриманий кредит є надзвичайно важливим для підприємства, до того ж, його термін повернення становить 20 років, а відсотки по кредиту становлять всього 1,5 % річних.

Враховуючи те, що вартість послуг водопостачання та водовідведення для бюджетних установ та бізнесу до об’єднання водоканалів була вищою за рівень тарифу, встановленого після об’єднання, впровадження з 01.04.2012 нового єдиного тарифу для всіх категорій споживачів (який діяв протягом 20 місяців), дозволило зекономити:

Сума коштів, заощаджених підприємством по основних витратних показниках, складає близько 25 млн. грн в рік, що становить 12,7% від витрат, які підприємство понесло б без виконання вищевказаних заходів. Завдяки ним підприємству вдалося запобігти зростанню тарифу до 14,876 грн за кубометр, натомість діючий тариф становить 12,99 грн за кубічний метр.

Довідка. На виконання рішення Кіровоградської обласної ради від 23 вересня 2011 року №189 «Про об’єднання водопровідно-каналізаційних підприємств міст Кропивницького, Світловодська, Знам’янки, Олександрії з ОКВП «Дніпро-Кіровоград» у Кіровоградській області водопровідно-каналізаційні підприємства міст обласного значення реорганізували та приєднали до обласного комунального виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград».

Реорганізоване підприємство, яке надає 80,4 % обсягу послуги з централізованого водопостачання в області, розпочало свою діяльність 1 квітня 2012 року.

ОКВП «Дніпро-Кіровоград» надає послуги з централізованого водопостачання у 16 населених пунктах Кіровоградської області, в яких проживає 412 тис. чол. (рівень охоплення послугою – 348 тис. чол.), з водовідведення – у 6 населених пунктах (рівень охоплення послугою – 323 тис. чол.).