Цілі діяльності

ОКВП «Дніпро-Кіровоград» являється суб’єктом підприємницької діяльності та здійснює господарську діяльність в сфері водопровідно-каналізаційного господарства з метою задоволення суспільних потреб у продукції, роботах та послугах, поліпшення побутових умов населення області, а також отримання прибутку і реалізації на основі одержаного прибутку соціальних та економічних інтересів територіальних громад сіл, селищ і міст області в галузі житлово-комунального господарства.

Підприємство забезпечує здійснення єдиної державної і регіональної політики в Кіровоградській області, єдиної науково-технічної та інвестиційної політики, удосконалення організації управління, форм і методів господарювання, розвитку ринкових відносин, підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області в галузі житлово-комунального господарства.

Загальна характеристика ОКВП "Дніпро-Кіровоград"

Обласне комунальне виробниче підприємство (ОКВП) "Дніпро-Кіровоград" належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, засновником якого виступає Кіровоградська обласна рада. Департамент житлово-комунального господарства Кіровоградської обласної державної адміністрації забезпечує галузеву політику ОКВП "Дніпро-Кіровоград". Юридична адреса: 25009, Кіровоградська обл., місто Кропивницький, вулиця 50 років Жовтня, будинок 19А, код ЄДРПОУ 03346822.

Основним напрямком діяльності підприємства є централізоване водопостачання та водовідведення. ОКВП "Дніпро-Кіровоград" - цілісний майновий комплекс (гідротехнічні споруди і трубопроводи магістрального районного водопроводу “Дніпро-Кіровоград” та водопровідно-каналізаційні споруди і мережі міст Світловодська, Олександрії, Знам’янки, Кропивницького і селищ міського типу Димитрово та Пантаївка), який обслуговують Світловодське, Олександрійське, Знам’янське та Кіровоградське водопровідно-каналізаційні господарства (ВКГ). Зазначені об’єкти експлуатують кваліфіковані працівники в кількості 1483 чол.

Джерелом водопостачання для магістрального районного водопроводу "Дніпро-Кіровоград" є поверхневі води Кременчуцького водосховища, звідки здійснюється водозабір до Дніпровської водоочисної станції (ДВС) і Водопровідних очисних споруд (ВОС), а також підземні водозабори "Лелеківський" і "Холодні ключі" для міста Кропивницького і "Ново-Пилипівський" для міста Олександрії. Вони забезпечують питною водою міста обласного підпорядкування, прилеглі сільські населені пункти, де мешкає біля 500 тисяч жителів і зосереджено 70% всього виробничого потенціалу Кіровоградської області.

Магістральний районний водопровід (МРВ) “Дніпро-Кіровоград” - система централізованого водопостачання, проектною потужністю 168 тис. м3/добу, побудований за проектом Одеського проектного інституту "Укрюжгипрокоммунстрой", був введений в експлуатацію в 1973 році. До складу МРВ “Дніпро-Кіровоград” входить магістральний трубопровід в дві нитки (деякі ділянки в три нитки), насосна станції І-го підйому, комплекс ДВС з насосною станцією II-го підйому
(1 РЧВ-10тис.м3, 1 РЧВ-5тис.м3, 1 РЧВ-3,4м3), водопровідні підвищувальні насосні станції "Олександрія" (2 РЧВ по 5 тис. м3) "Пантаївка" (РЧВ 8 тис. м3 та 2 РЧВ по 2 тис. м3), "Знам’янка" (2 РЧВ по 5 тис. м3) та Зона І (4 РЧВ по 10 тис. м3). На зазначених спорудах вода, яка забирається з Кременчуцького водосховища, доводиться до питної якості, відповідно до вимог ДСанПіНу 2.2.4-171-10, проходить знезараження рідким хлором, транспортується по магістральним трубопроводам на відстань 120 км, з додатковим знезараженням гіпохлоритом натрію на підвищувальних насосних станціях, реалізується 33-м попутнім споживачам (сільські комунальні підприємства, виробничі підприємства, садові товариства, фермерські господарства, малі підприємства тощо) та населенню, підприємствам і бюджетним установам через розподільчі водопровідні мережі Світловодського, Олександрійського, Знам’янського та Кіровоградського ВКГ.

Світловодське ВКГ виконує обслуговування виробничо-господарської діяльності ОКВП "Дніпро-Кіровоград" по забезпеченню питною водою та відведенню стоків міста Світловодськ. Світловодським ВКГ обслуговується 19,4 тис. абонентів, послуги водопостачання та водовідведення надаються – 48,0 тис. особам.

Джерелами водопостачання м. Світловодська є районний водопровід "Дніпро-Кіровоград" та місцевий водозабір поверхневих вод з ВОС потужністю 15 тис.м3 на добу.

До складу системи водопостачання господарства входять 3 водопровідні насосні станції та 171,1 км водопровідних мереж. На водопровідних мережах розташовано 6 резервуарів чистої води загальною ємністю 4,75 тис.км3.

До складу системи водовідведення господарства входять: 97,39 км каналізаційних мереж, 11 каналізаційних насосних станцій (2 головні та 9 – перекачки), каналізаційні очисні споруди повної біологічної очистки потужністю 10 тис.м3 на добу.

Олександрійське ВКГ виконує обслуговування виробничо-господарської діяльності ОКВП "Дніпро-Кіровоград" по забезпеченню питною водою та відведенню стоків міста Олександрія. Олександрійським ВКГ обслуговується 40,9 тис. абонентів, послуги водопостачання та водовідведення надаються - 76,8 тис. особам.

Джерелами водопостачання м. Олександрії є магістральний районний водопровід "Дніпро-Кіровоград" та підземний водозабір "Ново-Пилипівський", продуктивністю 720 м3 на добу.

До складу системи водопостачання господарства входять: 2 водопровідні насосні станції другого підйому (“Димитрівська” та "Ново-Пилипівська"), 18 підвищувальних насосних станцій, 296,4 км водопровідних мереж. На водопровідних мережах розташовано 4 резервуари чистої води загальною ємністю 3,4 тис. м3.

Господарство обслуговує три системи водовідведення: м. Олександрії (Марто-Іванівські каналізаційні очисні споруди потужністю 21 тис.м3 на добу), смт. Димитрове (Димитрівські каналізаційні очисні споруди потужністю 1,2 тис.м3 на добу), смт. Пантаївка (поля фільтрації потужністю 0,6 тис.м3 на добу). Загальна протяжність мережі водовідведення складає
136,23 км.

Знам’янське ВКГ виконує обслуговування виробничо-господарської діяльності ОКВП "Дніпро-Кіровоград" по забезпеченню питною водою та відведенню стоків міста Знам'янка. Знам'янським ВКГ обслуговується 11,7 тис. абонентів, послуги водопостачання та водовідведення надаються – 23,3 тис. чоловік.

Джерелом водопостачання м. Знам’янки є районний водопровід "Дніпро-Кіровоград". Протяжність водопровідних мереж становить
95,8 км, протяжність каналізаційних мереж – 23,74 км.

Очистка стоків здійснюється на каналізаційних очисних спорудах проектною потужністю 15 тис.м3 на добу, які на даний час використовуються лише на 13-15%. Стоки на очисні споруди подаються двома каналізаційними насосними станціями.

Кропивницьке ВКГ забезпечує обслуговування виробничо-господарської діяльності ОКВП "Дніпро-Кіровоград" по забезпеченню питною водою та відведенню стоків міста Кропивницького та приміських населених пунктів Густий гай, Созонівка, Підгайці. Кропивницьким ВКГ обслуговується 95,6 тис. абонентів, послуги водопостачання та водовідведення надаються – 210,1 тис. особам.

Джерелами водопостачання м. Кропивницького та приміських населених пунктів є районний водопровід "Дніпро-Кіровоград" та підземні водозабори "Лелеківський" і "Холодні ключі".

До складу системи водопостачання міста входять: 10 водопровідних насосних станцій, три хлораторні, 800,73 км водопровідних мереж. На водопровідних мережах розташовано 20 резервуарів чистої води загальною ємністю 61,45 тис.м3, з них задіяні 12 місткістю 56,5 тис.м3.

До складу системи водовідведення підприємства входять: 307,7 км каналізаційних мереж, 24 каналізаційні насосні станції, каналізаційні очисні споруди, оглядові колодязі на мережах – 8245 штук. Стоки від районів міста транспортуються на головну каналізаційну насосну станцію, яка перекачує їх на каналізаційні очисні споруди.

На каналізаційних очисних спорудах потужністю 60,0 тис. куб.м на добу стоки проходять процес механічного і біологічного очищення. Очищені стічні води проходять процес доочищення на біоставках і скидаються в річку Інгул.